Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip directly to content

WPŁYW PROBLEMÓW ZE SNEM

Logo leku ziołowego Baldivian - pasterz z kapeluszem i laską w czerwonym ubraniu, patrzący na księżyc i gwiazdy.
Konsekwencje zaburzeń snu
Ziołowe preparaty nasenne pomagają zwalczać zaburzenia snu
Ziołowe preparaty nasenne pomagają zwalczać zaburzenia snu
 
Zestresowana, zmęczona, niewyspana, dojrzała kobieta siedząca w łóżku z zaplecionymi rękami.
Konsekwencje zaburzeń snu

Na sen poświęcamy średnio jedną trzecią naszego życia. Tak być powinno. Dla wielu ludzi jednak noc to czas stresu, a nie wypoczynku. Przekręcają się, trzepią poduszkę, „liczą owce”, ale nic nie pomaga. To, co dla postronnego obserwatora wydaje się nieszkodliwe, dla takich ludzi jest bardzo obciążające. Zaburzenia snu nie tylko wywołują niepokój i napięcie w nocy, lecz także pogarszają jakość życia w ciągu dnia. Wiele osób ma osłabioną wydajność w dniu po nieprzespanej nocy. Cierpią na ból głowy, nie mogą się skoncentrować, denerwują się, odczuwają napięcie i szybko marzną.

Od bezsenności, przez utratę zainteresowania, aż do depresji.

Zła jakość snu oddziałuje także na życie prywatne. U pacjentów z bezsennością rozwija się nerwowość, napięcie, utrzymujący się niepokój lub nawet depresja. W ten sposób przez zaburzenia snu cierpią relacje międzyludzkie.

Bezsenne noce mają również negatywny wpływ na życie zawodowe.

Zaburzenia i niedobór snu zmniejszają wydajność w pracy. Osoby cierpiące na zaburzenia snu często cierpią na brak koncentracji i nerwowość, wydajność ich pracy obniża się. Spada również zdolność do logicznego myślenia, determinacja i motywacja.

Ryzyko wypadku z powodu zaburzeń snu

Regularny brak snu stanowi również zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Szczególnie w przypadku osób prowadzących pojazdy oraz obsługujących urządzenia, ryzyko wypadku jest większe z powodu przemęczenia i braku koncentracji.

Brak snu może prowadzić do otyłości

Amerykańscy naukowcy wykazali, że u osób, które śpią krócej niż 4 godziny, ryzyko otyłości wzrasta o 73%1. W przypadku osób, które śpią średnio 5 godzin, ryzyko nadwagi wynosi zaledwie 50%1. Jeśli zatem nie wysypiasz się lub śpisz zbyt krótko z powodu trudności w zasypianiu, jesteś w grupie ryzyka występowania nadwagi. Przyczyną wzrostu masy ciała jest fakt, iż podczas snu organizm wytwarzania hormony regulujące apetyt (np. leptynę).

Zatem osoby cierpiące na zaburzenia snu często mają niższy poziom hormonów regulujących apetyt. Organizm tych osób szybciej sygnalizuje uczucie głodu.

Bezsenność konsultuj z lekarzem

W prawdopodobnie największym i najbardziej wszechstronnym badaniu2 dotyczącym snu wykazano, że rozpoznanie i leczenie zaburzeń snu jest często trudne.

Kozłek lekarski, zwany również walerianą.
Ziołowe preparaty nasenne pomagają zwalczać zaburzenia snu

Tabletki o wysokiej zawartości wyciągu z korzenia kozłka (np. Baldivian Noc) uspokajają, wyciszają i poprawiają jakość snu. Kozłek lekarski łagodnie i w sposób naturalny wpływa na układ nerwowy, nie zaburzając jednocześnie naturalnego rytmu snu.Kozłek był stosowany od wielu stuleci w leczeniu zaburzeń snu i jest uznawany za wypróbowany i przebadany środek wspomagający sen.W odróżnieniu od niektórych chemicznych tabletek nasennych nie wywołuje zmęczenia, dzięki czemu następnego dnia możesz wstać świeży i wypoczęty.

Vorona RD et al. Overweight and obese patients in a primary care population report less sleep than patients with a normal body mass index. Arch Intern Med 2005; 165 (1): 25–30
Wittchen HU et al. NISAS-2000: The Nationwide Insomnia Screening and Awareness Study. Prevalence and interventions in primary care. Fortschritte der Medizin. Originalien 2001;119(1):9–19
European Union herbal monograph on Valeriana officinalis L., radix EMA/HMPC/150848/2015, 2 lutego 2016 r.

blue